Programlama öğrenmeye yeni başladığımda kendimi ve algoritma kurma yeteneğimi geliştirmek için çeşitli projeler arardım. Muhtemelen bu yazı ilgini çektiyse sen de böyle bir arayış içinde olmalısın.

Buradaki projeler tamamen herhangi bir programlama dilinden bağımsız olarak, sadece algoritma kurma yeteneğini ve bunun yanında bir takım başka yeteneklerini geliştirmek için varlar. İstediğin dilde yazabilirsin.

Buradaki projeleri algoritma kurma yeteneğini geliştirmek, kendini test etmek veya zaman geçirmek için yapabilirsin. Eğer yeni başladıysan emin ol buradaki projeler seni çok geliştirecektir.

0–99 Arası Sayıların Okunuşunu Bulma

Bir sayı girin, sonra programınız size bu sayının okunuşunu versin.

Kelime Sayar

Bir metin girin, paragrafta kaç kelime olduğunu…


Aralıklı oruç ya da intermittent fasting, size uzun yıllardır uyguladığım ve son derece başarılı bulduğum bir diyetten bahsetmek istiyorum.


Hazır ortalık biraz durulmuş, WhatsApp sunduğu gizlilik sözleşmesini ertelemiş ve Telegram, Signal veya BİP gibi diğer farklı mesajlaşma uygulamalarına geçenler (neden geçtiğini bilmeyenler, gaza gelip geçenler çoğunluklu olsa da) Whatsapp’a geri dönerken size birazcık internet üzerindeki gizliliğinizden bahsetmek ve eleştiri yapmak istiyorum.


UYARI!

BU YAZININ AMACI SADECE BİLGİ VERMEK VE BU MADDELERİN KOMBİNASYONLARINDAN UZAK TUTMAK AMAÇLIDIR. HERHANGİ BİR KULLANIM TAVSİYESİ VERMEK VEYA KULLANIMINA ÖZENDİRMEK DEĞİLDİR. HİÇBİR İLACI DOKTORUNUZ REÇETE ETMEDİĞİ MÜDDETÇE KULLANMAYINIZ.


Yeni bir kulaklık almak, özellikle de fiyatların bu kadar arttığı bir dönemde gerçekten önemli bir konu haline geliyor. Özellikle de şarkıları zaman geçsin diye değil de zevk alarak dinliyorsanız. Bu yazımda sizlere tercih edeceğiniz kulaklığı netlik, bass, tiz, mid, stereo gibi konularda sonuna kadar test edebileceğiniz şarkıları tavsiye ediyor olacağım.

İlk olarak netlik testi ile başlayalım

Bu şarkıda sözleri ve melodiyi ne kadar berrak duyuyorsanız, denediğiniz kulaklık netlik ve berraklık konusunda o kadar başarılıdır. Kalitesi düşük kulaklıklarda şarkı sözlere sanki cızırtılıymış gibi duyulabilir.

-Bass testinden devam edelim

Eğer siz de benim gibi basslı şarkılara, bassları beyninizin içinde hissetmeye bayılıyorsanız…

Emin Varol

Öğrenci, sporcu, oyuncu, yazılımcı her şeyden var biraz. Instagram @eminn_varol

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store